м.Львів, вул.Водогінна,2, офіс 207
На карті
(032) 244-48-14
(067) 341 89 86

22 листопада 2011р.

Дитина з нянею. Про що хвилюється мама?

Існує безліч причин, згідно яких молоді мами погоджуються залишати своїх дітей на виховання няні. Здавалося б, головне завдання – нагляд за дитиною – виконане, та все ж в голову раз у раз лізуть тривожні думки, а серце стискається від розлуки з малям. Про що хвилюються мами, коли дитина знаходиться з нянею? Про це корисно почитати і мамам, і няням.

 Здоров'я і безпека дитини.

 Мама завжди турбується про свою дитину. Але щоб природне занепокоєння не переросло в нав'язливий стан, потрібно спочатку грамотно підійти до вибору няні. Самий оптимальний і правильний варіант - це запрошення няні по рекомендаціях або  звернення в спеціалізоване агентство, де кандидати на посаду няні проходять професійне і психологічне тестування.

 Порада мамі:

1.         Відносьтеся до няні доброзичливо. Ворожість і підозрілість будуть неприємні будь-якій людині. Тут діє презумпція невинності поки няня нічим себе не скомпроментувала, вона хороша, відповідальна і дбайлива (адже ви не найняли б до своєї дитини іншу!).

2.         Навіть мама не в змозі зберегти дитину від всього на світі. Тому тверезо розміркуйте, перш ніж звільняти няню за ссадину на дитячих колінцях.

3.         Стежте за поведінкою і настроєм дитини (тривожність і плаксивість – привід запідозрити няню в поганому відношенні). Попросіть мамусь у дворі поспостерігати за вашою нянею під час прогулянки. Якщо серце вже зовсім не на місці, залишайте по можливості в квартирі диктофон або камери.

 Порада няні.

 1.         Будьте однаково уважною впродовж всього дня до вашого вихованця.

 2.        Зробіть оцінку безпеки квартири або будинку і якщо бачите явну загрозу для дитини, повідомте про неї батьків. Наприклад, мамині в'язальні спиці лежать в зоні досяжності  малюка або дрібні прикраси, ліки знаходяться в ящику, який маляті вже під силу відкрити.

3.         Інформуйте маму, якщо зауважили зміни в поведінці або стані дитини, виявили висип, почули від нього скаргу на самопочуття і т.ін.

 4.        Завжди будьте на зв'язку з батьками протягом дня .

 Ревнощі до няні

Побачивши няню дитина посміхається і квапиться назустріч, не хоче вечорами відпускати її і кличе, якщо вночі приснилися жахи. З одного боку, мама рада, що дитина так добре відноситься до виховательки, а з іншої  бореться з почуттям ревнощів. І це зрозуміло: саме няні може пощастило побачити перші кроки маляти, почути його перше слово, відмітити нові емоції і уміння.

 Дитина знаходиться з нянею значно більше часу, чим з батьками. І якщо вона прив'язана до няні, то це краще підтвердження того, що няня знайшла зв’язок з дитиною і крихітці з нянею подобається. Погодитеся, було б значно гірше, якби маля залишалося на піклування суворої Фрекен Бок, яка виконувала б по відношенню до нього чисто механічну роботу: погодувати, вивести на прогулянку, покласти спати. Емоційна складова в спілкуванні з нянею допомагає дитині краще переносити розлуку з вами, не відчувати себе покинутим і нелюбом.

 Порада мамі.

1.         Енергетичний і емоційний зв'язок між дитиною і мамою дуже сильний, тому ваші страхіття, що маля розлюбить вас, безглузді. Якщо ж він полюбив ще одну людину – це чудово, і зовсім не віддаляє вас один від одного. Мамина любов, увага, турбота повинні мати втілення в реальних вчинках і діях. Ритуал пробудження і відходу до нічного сну, мамина посмішка, ніжний погляд і розмови з малям – ви повинні знаходити час і сили на це. Тоді зв'язок не  послабшає і маля зростатиме з найголовнішим відчуттям – що його люблять.

2.         Не налаштовуйте дитину проти няні і не сваріть  його за прихильність до неї.

3.         Молода мама повинна брати активну участь в догляді за малям. Недосвідченість не привід не вчитися: заспокоювати, заколисувати, купати, переодягати і таке інше Якщо мама буде вміти доглядати власну дитину, то не виникне і питань наприклад: «Чому на руках у няні маля перестає плакати, а на моїх – ні?».

 4.        Трапляється, що няня дійсно налаштована стати для дитини ближче, ніж просто нянею. Щоб попередити подібний розвиток подій, ще на співбесіді з'ясуєте сімейний стан няні, наявність власних дітей: велика вірогідність того, що самотня або бездітна людина заповнюватиме недолік любові за рахунок вашого дитяти. По взаємній згоді навідатесь  до неї додому.

 Порада няні.

  1. Дитяча взаємність вартує дорогого. Посмішка дитини, його довіра, протягнуті до вас ручки – кращий доказ вашої хорошої роботи. Але пам'ятаєте про батьківські почуття і те, що ви не член сім'ї. Не балуйте дитину, прагнучи завоювати його  любов, не прагніть в його очах бути краще, добріше батьків. Розповідайте крихітці про них, про маму, яка його дуже любить і з нетерпінням чекає зустрічі.
  2. З дитиною, яка вже старша можна щось для мами змайструвати або намалювати.  Займіть позицію маминої помічниці, а не заміни.
  3.   Не дозволяйте дитині називати вас мамою.

 Відчуття провини

 Деякі мами відчувають провину за те, що виходять на роботу і залишають дитину на піклування няні. Масло у вогонь можуть додавати бабусі і подруги, засуджуючі таке сучасне вирішення проблеми. На останнє краще просто закрити очі: ваша сім'я – ваша  фортеця. Що ж до внутрішнього конфлікту, постарайтеся ще до найму няні розібратися зі своїми мотивами і пріоритетами.

 Порада мамі.

  1. Не виправдовуйтеся, просто поясніть, чому зробили саме такий вибір. Запросити для дитини няню – не означає від нього відмовитися. Ви виходите на роботу, що б  маля було взуте, одягнене і нагодоване, а також – щоб у нього була добра, задоволена життям мама. І залишаєте ви своє чадо не на першого зустрічного, а на фахівця.
  2. Якщо маля вже розуміє вас, пояснюйте, що вирушаєте робити корисні справи, завдяки чому потім зможете купити йому нову іграшку. Не вибачайтеся за свою роботу перед дитиною: згодом це може стати приводом для докорів у вашу адресу і способом для маніпулювання з боку дитини.
  3. Не прагніть компенсувати свою відсутність подарунками і грошима. Дитину це, безумовно, зацікавить і порадує, але не додасть його любові до вас і сформує спотворену систему цінностей.

 Порада няні.

  1. Детально розповідайте мамі про проведений з дитиною час: що робили, куди ходили, як він поводився, чим цікавився, які були успіхи і складнощі, що дитина говорила і запитувала про маму. Так вона відчуватиме себе учасницею виховного процесу навіть не дивлячись на те, що фізично бути поруч не може. Якщо дитина вже розмовляє, то відомості про проведений день дадуть мамі нові і актуальні для крихітки теми для розмови.
  2. У підході виховання і розвитку дитяти строго дотримуйтеся батьківських побажань. Кожна сім'я має, скажімо так, свій стиль, і дитина повинна в нього органічно вписуватися. Так дитині психологічно буде комфортно, а батькам не доведеться шкодувати про те, що довірили його виховання вам.

 З сайту:www.nanny.ua

  Дорогі мами і няні! Бажаємо вам спокою, взаєморозуміння один з одним і успіху в найважливішій загальній справі – вихованні здорових і щасливих діток!

<< Повернутись