м.Львів, вул.Водогінна,2, офіс 207
На карті
(032) 244-48-14
(067) 341 89 86

28 листопада 2011р.

Досвід роботи няні в сім'ї: бажаний або необхідний?

Не часто ми чуємо, що працедавець віддасть перевагу кандидатові-новачку при прийомі на роботу, ніж досвідченому працівнику зі стажем роботи в своїй галузі.. Те ж саме можна сказати і про батьків, які шукають няню для своєї дитини. Якщо вже і залишати свій скарб на чужу людину, то хочеться бути упевненими, принаймні, в його компетенції і умінні поводитися з дітьми

 Читаючи  резюме няні про наявність досвіду, ми стаємо спокійними і переводимо увагу на інші критерії і характеристики. Хоча, питання ще не закрите. Який саме досвід мається на увазі - загальний трудовий, педагогічний, медичний, або безпосередньо досвід роботи нянею в сім'ї? Останній варіант є найбільш цінним, оскільки така робота має свої складнощі і особливості.

 Няня з досвідом роботи в сім'ї – яка вона?

 Підготовлена. Навіть ,якщо спочатку няня мала лише педагогічну, психологічну або медичну освіту, то, працюючи нянею, напевно відчула необхідність отримання додаткових навиків. Курси масажу, надання першої допомоги, вивчення різних методик розвитку дитини – ці і інші додаткові знання ніколи не бувають зайвими для хорошої няні.

 Іншими словами, перед вами не теоретик з дипломом про профільну освіту, а практик, який в процесі роботи поповнює і удосконалює свої знання і навики. З такою нянею дитина буде  проводити час з цікавістю і користю, а батьки будуть спокійні за гармонійний розвиток своєї крихітки.

 Уміння пристосовуватися. Як відомо, в чужий монастир зі своїм статутом не ходять. Розумна няня поважає думку батьків і не заважає виховувати дитину так, як вони вважають за потрібно. Безперечно, батьки можуть цікавитися думкою няні, прислухатися або не прислухатися до неї. У будь-якому випадку, досвідчена няня не стане вступати в конфлікт (якщо поведінка батьків не загрожує здоров'ю і життю дитини) і тим більше, не «гнутиме свою лінію» у вихованні   за  відсутністю  батьків.

 В той же час, няня з великим досвідом педагогічної діяльності не завжди зможе проявити гнучкість в подібних моментах. Посада вихователя і вчителя вимагає певної жорсткості, дотримання правилам і традиціям. Слухняність для педагога є найвищою дитячою чеснотою.

 Має індивідуальний підхід.

 Організація групи в дитячому садку або класу у школі буває куди простіше, ніж одної  дитини . Якщо в суспільній установі працює принцип колективної діяльності (робить один – робить і інший) і все укладено в рамки учбового розкладу, то удома ситуація зовсім інша. Няня знаходиться поряд з дитиною не лише під час занять, координує свої і його дії відповідно до дитячого характеру, темпераменту і потреб. У неї немає можливості «виставити з класу» за погану поведінку або відправити дитину додому, якщо у нього піднялася температура. Всі емоційні моменти вона переживає разом з дитиною і допомагає задовольняти його побутові потреби. Крім того, велику частину часу няня проводить з дитиною, що обмежує її спілкування з іншими людьми (порівняєте: у поліклініці або школі за день вона бачить сотні людей). Психологічно такі умови також підійдуть не кожній людині.

 Як  впізнати досвідчену няню?    

  Перш, ніж познайомитися з дитиною, вона обов'язково вимиє руки.  Вона з порогу не буде бурхливо знайомитися з  вашим чадом, а  дасть йому можливість звикнути до нової людини.

 На співбесіді з батьками вона не лише відповідатиме на їх питання, але і задаватиме свої (відносно характеру, здоров'я і звичок дитини, денного розпорядку, побажань батьків, методики виховання і так далі). У питаннях досвідченої няні багато конкретики.  В її присутності дитина буде спокійна. Діти набагато частіше керуються своєю інтуїцією, ніж дорослі, і краще відчувають людей.

Вона обов'язково принесе з собою рекомендаційні листи і повідомить координати попередніх працедавців, оскільки знайома з процедурою співбесід і правилами підбору.

 Няні з досвідом роботи в сім'ї цінуються на вагу золота. Саме вони можуть роками працювати в одному будинку, і саме їх «передають»,  по спадку, своїм друзям. Але при цьому не варто забувати, що кожна така няня десь отримувала свій досвід, відпрацьовувала майстерність спілкування з дітьми. Тому, відшукуючи свою Мері Поппінс, звертайте увагу на особисті якості няні, її манери і поведінку, тембр голосу і погляд, яким вона дивиться на дитину. Може, перед вами сидить ще не дуже досвідчена, але чуйна і дбайлива няня, яка зможе стати хорошою помічницею для вас і добрим другом і вихователем для вашого малюка

 Дорогі батьки! Маємо надію, що наші поради допоможуть Вам  бути більш орієнтованими і підготовленими у виборі доброї і професійної  няні для вашої  дитинки.

<< Повернутись