м.Львів, вул.Водогінна,2, офіс 207
На карті
(032) 244-48-14
(067) 341 89 86

27 грудня 2011р.

Перше догодовування малюка

   Всі ми обізнані у тому , що найкраща їжа для дитини , в перший рік його життя - це материнське  молоко. Але  з 6 місяців  одного материнського молока стає недостатньо,щоб забезпечити всі потреби в корисних речовинах , тому рано чи пізно, треба привчати дитину до звичайної їжі. Малюків,які знаходяться на штучному вигодовуванні можна привчати раніше, місяців з  3-4-х , інших немовлят з 4-5 .

 Є декілька варіантів з чого починати перше догодовування. Деякі починають з каш,інші з овочевих або фруктових пюре.

 Роздивимся найбільш поширений варіант . З 3,5 місяців можна вводити морквяний або яблучний сік. Починати треба з кількох крапель, поступово  доводячи до 1 ч. ложки . Давати можна 2 рази на день . Коли дитинка  звикне до соку,  з 4 місяців  можна спробувати вводити в раціон кашку . Звичайно , ліпше зупинитись на готових ,  бо в домашніх умовах складно приготувати  рідку  без  грудок  кашку.

Найбільш оптимальний варіант для першого прикорму – безмолочна рисова каша. Потім  можна перейти  на молочні з інших круп , але не раніш 5 місяців . Давати в якості першого прикорма  манну кашу не вартує – це тяжкий прикорм  для малюка, коров ’яче молоко краще вводити не раніше 7-8 місяців , а манка може викликати запор.

Вартує привчити дитину до жовтку, в ньому багато корисних речовин , але будьте уважні, іноді він викликає алергію.

Овочеве і фруктове  пюре можна приготувати самостійно або купити в магазині.

Ліпше почати з овочевого: капуста брокколі, кольорова капуста , гарбуз. Потім вводити фруктове: яблуко, груша ,персик, абрикос.  Також з 4 місяців можна давати дитячі трав ‘яні чаї ,  вони прекрасно зміцнюють імунітет.

Починаючи з півроку  можна вводити сир, хліб ,змелені в блендері зупки, тільки без спецій. З 7-8 місяців можна давати мелене м'ясо , продовжуючи  годувати тим , до чого малюк вже призвичаївся. Не забувайте давати просту воду.

А головне, цікавість до нових страв  спостерігається з 6 до 10 місяців – не пропустіть цей  момент!

<< Повернутись