м.Львів, вул.Водогінна,2, офіс 207
На карті
(032) 244-48-14
(067) 341 89 86

30 травня 2014р.

Тонкощі виховання: як правильно заохочувати дитину

Батькам дуже важливо зрозуміти ,що похвала для дитини –це не просто вияв вашої любові до неї, але і важлива частина виховного процесу. І робити це треба з розумом.

Чому  дитина потребує заохочення?

Заохочення  допомагає дитині розібратись , що є правильним, орієнтує його на добрі вчинки.

Наприклад , він приніс бабусі капці , обніміть його , скажіть «дякую» , і в дитячій свідомості відкладеться думка, що за поміч дорослим його хвалять , їм задоволені, стимулює його надалі робити так само.

Заохочувати треба вчинки дитини, виконані дії , адже «сонечком» , розумником він є апріорі в маминих очах., незалежно від поведінки. Заслужена  похвала вчить малюка самостійності,відповідальності, працьовитості. Але разом з тим , часта і невиправдана похвала знецінює  сам її зміст, дитина починає сприймати заохочення,як належне ,а не те ,що дістає заслужено. Відчуття успіху повинно бути знайомо людині з раннього дитинства . Надмірна  строгість і скупість на похвалу істотно загальмовують розвиток дитини ,він мало мотивований на правильні вчинки , ініціативу,перемогу.

В залежності від віку і характеру дитини заохочувати його можна  добрим словом, подарунком,

участі в довгоочікуваному  заході . В якості подарунка намагайтесь вибрати цікаві і корисні речі для

дитини, які розвивають її здібності. Але не треба частити з покупками в якості заохочення, щоб не сформувати у дитини споживче відношення до життя і до власної сім ї . Дитина повинна діставати задоволення не тільки від результату (подарунку ,похвали),але і від самого процесу (наприклад прибирання,допомоги старшим). Вчитись на «відмінно»,щоб більше знати,а не заради грошової нагороди від батьків. Хвалимо дитину за добре виконане доручення (мотивуємо на слухняність), за його власну ініціативу (мотивуємо на самостійність).

Будьте послідовними і розумними в вихованні, але в першу чергу прислухайтесь і до свого серця .

Бажаємо Вам  успіху!

<< Повернутись